Başvuru İşlemleri

1.Başvurular  https://yosapp.karatekin.edu.tr/students/signup internet adresinden yapılacaktır. Başvuru için geçerli bir mail adresinizin olması gerekiyor.

2a. Başvuru formuna mail adresi ve kimlik bilgileri (adayın pasaportundaki kimlik bilgileri değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan) girilmelidir.

2b. Adayın mail adresine doğrulama linki gönderilecek olup başvuru doğrulanması sonrasında adayın mailine şifre gönderilecektir. Gelen şifre ile sisteme giriş yaparak aşağıda belirtilen adımları takip ederek başvurunun tamamlanması gerekmektedir.

3.Başvuru türü;

3a. ÖSYM tarafından Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (TR-YÖS), Türkiye’deki diğer Üniversitelerin yaptığı Yabancı Öğrenci Kabul Sınavı sınav sonuç belgesi yüklenmeli ve sınav sonucu yazılmalıdır.

3b. Başvuru türü Ortaöğretim Not Ortalaması ise Not Durumu belgesinin (Transkript) aslı ve Ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliğinden ya da Konsolosluğundan onaylanmış Türkçe Çevirisi (çeviride mutlaka mezuniyet not ortalaması yazılacak) Tek bir dosya şeklinde yüklenmeli ve Not Ortalaması (Not ortalaması 100’lük sisteme çevrilerek) sisteme girilmelidir.

4.Eğitim alınmak istenen bölüm/program seçilmelidir. (Adaylar en fazla 20 (yirmi) tercihte bulunabilecektir.)

5.Başvuru Üniversitemiz tarafından onaylanmak suretiyle tamamlanacaktır.

Başvuru Formuna girilen/Yüklenen bilgilerdeki veya tercihlerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir.